1. Nehledejte rady na internetu
Pokud se objeví u vašeho dítěte neznámé příznaky nějaké nemoci, začnete ihned „googlovat“ o jakou nemoc se jedná? Nedělejte to! Internet je plný zaručených informací a děsivých diagnóz, akorát vystresujete sebe a své dítě. Raději se vydejte do ordinace svého praktického lékaře, nebo se s ním spojte telefonicky. Stanovení diagnózy patří vždy jen do rukou lékaře.
2. Teplota není nepřítel
Když se u dítěte objeví teplota, mnoho rodičů začne propadat panice. Zvýšená teplota či horečka není důvodem ke strachu, pokud se nejedná o novorozence. Teplota je příznakem, že se v organismu něco děje a že tělo bojuje s infekcí. Dítěti nastolte klidový režim a podávejte dostatek tekutin. Zvýšenou teplotu není nutné srážet, ale pokud se teplota vyšplhá přes 38 stupňů, podejte léky na snížení horečky. Má-li dítě neklesající vysoké horečky, obraťte se na lékaře.
3. Nepřehánějte to s oblékáním
Chcete, aby se vašim dětem vyhýbali nemoci a měli silnější imunitu? Neoblékejte je příliš. Strach s nemocí a opakujícího se nachlazení je pochopitelný, ale určitě není potřeba děti balit do velkého množství vrstev. Většinou je tomu naopak a dětem bývá venku horko a jsou zpocené. Uvědomte si, že děti jsou velmi aktivní a při každé příležitosti poskakují nebo pobíhají. Oblékejte tedy děti raději méně a volte třeba funkční kousky oblečení.